• image
  • image

 

targi kat

 

Międzynarodowe Targi Górnictwa

Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

KATOWICE 2019

10 - 13.09.2019


 

 

 KOD

ZPU "PEGRAL" Spółka z o.o.

 

 

ul. Huta Rozalii 22
41-400 Mysłowice

tel. (32) 316 40 34
tel/fax.(32) 225 96 32

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

  

 

Iskrobezpieczny Wyłącznik Awaryjny typu IWA-E

Iskrobezpieczne Wyłączniki Awaryjne typu IWA-E przeznaczone są do współpracy z układami sterowania i automatyzacji taśmowych i zgrzebłowych przenośników górniczych. Służą do zatrzymania przenośnika z każdego dowolnego miejsca wzdłuż trasy odstawy. Wyłączniki Awaryjne typu IWA-E przeznaczone są również do współpracy z układami sterowania i sygnalizacji na trasach transportu podziemnego. Służą w tym przypadku do wyłączenia napędu maszyny z dowolnego miejsca na trasie transportu. Obudowa wyłącznika zapewnia ochronę w stopniu IP56.

IWA-xE

Iskrobezpieczne wyłaczniki awaryjne IWA-E można stosować w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych, w pomieszczeniach bez zagrożenia wybuchem "a" jak i w pomieszczeniach ze stopniem "b" lub "c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz należących do klasy A i B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego.

więcej

IWA-xEB

Iskrobezpieczny Wyłącznik Awaryjne typu IWA-E w wersji IWA-xEB oprócz spełniania powyżej opisanych funkcji IWA-xE posiada dodatkowo zabudowany w pokrętle wyłącznik bezpieczeństwa, który składa się z grzybka oraz mechanizmu jego uruchamiania. Wciśnięcie grzybka powoduje przejście urzadzenie w stan zatrzymania awaryjnego. Stan pracy lub wyłączenia sygnalizują dwukolorowe diody LED.

więcej

IWA-xEn

Iskrobezpieczne wyłaczniki awaryjne IWA-xEn z kontrolą naciągu linki, można stosować w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych, w pomieszczeniach bez zagrożenia wybuchem "a" jak i w pomieszczeniach ze stopniem "b" lub "c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz należących do klasy A i B zagrożenia wybuchem pyłu węglowego.

więcej